چطور سیم بکسل آسانسوری چینی تبدیل به سیم بکسل آسانسوری گوستاولف اصل آلمان میشود ؟

cead81-e8e710-1

چطور سیم بکسل آسانسوری چینی تبدیل به سیم بکسل آسانسوری گوستاولف اصل آلمان میشود ؟

اگر موفق شدید به کسی خیانت کنید ، آن شخص را احمق فرض نکنید ، بلکه بدانید او خیلی بیشتر از آنچه لیاقت داشته اید به شما اعتماد کرده است.

چطور سیم بکسل آسانسوری چینی تبدیل به سیم بکسل آسانسوری گوستاولف اصل آلمان میشود ؟
یکی از بیماریهایی که امروزه در بازار کسب  و کار ایران وجود دارد ، عادت دروغ گفتن به مشتری ، فروشنده یا هر دو است .
دروغ بیشتر برای پنهان کردن واقعیت است ، یعنی پنهان کردن عیب و ایراد جنس یا پنهان کردن قیمت واقعی آن . زیرا در هر دو صورت فکر می کنند که اگر راست بگویند مشتری را از دست خواهند داد و جنس روی دستشان می ماند و این خود نوعی فریب و کلاه برداری است . دروغ ، همه جا و در هر کاری زشت ، ناپسند و از گناهان کبیره است .
جامعه انسانی روی اعتماد به یکدیگر پا برجاست و اگر این اعتماد از بین برود و افراد به سخن ، نوشته و یا امضای دیگری اعتماد نکنند دیگر سنگ روی سنگ بند نمی شود . از این رو دروغ گفتن و سلب اعتماد ، بدترین اخلاق اجتماعی و فرهنگ عمومی است . متزلزل ساختن اعتماد مردم کار ساده ای نیست . در داد و ستد و خرید و فروش گاهی اعتماد به شخص دروغگویی ممکن است او را برای همیشه از زندگی ساقط کند و نفرین او و نسل های بعدی او را در پی داشته باشد .
در ابتدا قصد نداشتم در مورد سیم بکسل های تقلبی موجود در بازار بالاخص سیم بکسل آسانسوری تقلبی گوستاولف مطلبی بنویسم ولی از آنجاییکه سعدی  گفته است :
چو نیکی از حد بگذرد     نادان خیال بد کند
تصمیم گرفتم برای روشن شدن بعضی نکات , مطالبی را در مورد سیم بکسل های تقلبی گوستاولف چینی موجود در بازاربیان کنم تا خریداران در فضای بهتر و شفاف تر اقدام به خرید خود نمایند . قبلا در مورد مشخصات سیم بکسل آسانسوری گوستاولف اصل آلمان توضیحاتی داده ام . بنابراین در ادامه مشخصات سیم بکسل آسانسوری تقلبی گوستاولف را بیان میکنم .

یکی از روشهایی که فروشندگان ، برای فروش سیم بکسل آسانسوری تقلبی گوستاوولف استفاده می کنند  ، استفاده از رنگ نوار شناسایی داخل سیم بکسل آسانسوری میباشد . در واقع این فروشندگان ، سبز بودن رنگ نوار شناسایی را ، نشانه صحت و سلامت معامله و گواهی بر اصل بودن سیم بکسل خود عنوان می نمایند و بدینوسیله سیم بکسل آسانسوری چینی را به جای سیم بکسل اصل گوستاولف آلمان به فروش میرسانند .  نوار شناسایی یا    Identification Tape نواری است که تولید کنندگان سیم بکسل جهت شناسایی سیم بکسل خود ، در داخل کنف سیم بکسل قرار میدهند تا سیم بکسل تولیدی آنها از سیم یکسل تولیدی  دیگر شرکتها قابل تشخیص باشد . قبلا سیم بکسلهای تولیدی شرکت گوستاولف آلمان دارای نوار شناسایی با چاپ و درج کلمه GUSTAV WOLF  بود ولی در حال حاضر سیم بکسل های تولیدی شرکت گوستاولف چاپی ندارند و فقط دارای نخ سبز رنگ خاصی میباشند که به شکل خاصی در مغزی کنف سیم بکسل قرارداده شده است  . بعضی از فروشندگان ، سبز بودن رنگ نوار شناسایی را ، گواهی براصل بودن کالای خود ذکر می کنند و سیم بکسل آسانسوری چینی را به جای سیم بکسل آسانسوری اصل آلمان با قیمت بسیار بالا می فروشند.اگر به عکس زیر توجه کنید ، می بینید که سیم بکسل دارای نوار سبز رنگ با چاپ کلمه GUSTAV WOLF  میباشد ولی این سیم بکسل چینی است و  ساخت کارخانه متفرقه در چین میباشد .سیم بکسل – سیم بکسل گوستاولف – سیم بکسل آسانسور-سیم بکسل نتاب – سیم بکسل جرثقیل – قطعات آسانسور

لذا در همین جا تاکید میکنم که که سبز رنگ بودن نوار و یا داشتن علامت GUSTAV WOLF  بر روی آن نمی تواند نشانه اصل بودن کالا باشد و مسلما سیم بکسلی با مشخصات فوق ، سیم بکسل چینی میباشد .

2- روش دیگر،  وجود داغ  یا بر جستگی علامت سیاه رنگ  GW   یا GUSTAV WOLF  بر روی یک طرف  رول چوبی سیم بکسل و یا طرفین آن میباشد . در این روش روی سیم بکسل را ، با سلفون سبز رنگ و یا بی رنگ می پوشانند و علامتهای GW  و یا GUSTAV WOLF  را با وسیله خاص بر روی رول های چوبی ایجاد میکنند . کل این پروسه توسط خود فروشنده بر روی سیم بکسل های چینی انجام میگیرد و خریدار به واسطه وجود این علامت ها فریب میخورد و اقدام به خرید سیم بکسل چینی مینماید در حالیکه خود خریدار مطمئن است که سیم بکسل آلمانی را خریداری نموده است که کاملا مبنی بر اشتباه میباشد .
سیم بکسل – سیم بکسل گوستاولف – سیم بکسل آسانسور-سیم بکسل نتاب – سیم بکسل جرثقیل – قطعات آسانسور

3- در روش بعدی ، فروشنده علاوه بر روشهای بالا از لیبل قدیمی گوستاوولف و پوشش کاغذی با  علامت گوستاولف  استفاده میکند . مانند تصویر زیر :
سیم بکسل – سیم بکسل گوستاولف – سیم بکسل آسانسور-سیم بکسل نتاب – سیم بکسل جرثقیل – قطعات آسانسور

یادمان باشد که یک کاسب باید صداقت داشته باشد و از دروغ پرهیز کند . کاسب باید خدا را روزی دهنده بداند و باید بداند که پولی را که از راه دروغ به دست می آورد زندگی او را تباه میسازد و خیر و برکت را از عمر و مال او میبرد و آتشی خواهد شد که نخست زندگی او را خواهد سوزاند ، در صورتی که صداقت و راستی با مردم ، دنیا و آخرت او را آباد خواهد کرد .

آن روز که آخرین زنگ دنیا می خورد ، دیگر نه می شود تقلب کرد و نه می شود سر کسی را کلاه گذاشت …

برای مشاهده ادامه و  قسمت دوم این بخش اینجا را کلیک کنید .

www.wirerope-co.com